After about thirty minutes I finally made it!
Look at all of the cake mixes they had! I actually didn't get these because with the Husband and Roommate gone next week, I will have no one to make them for. Also, it's just not worth it if I can't make my own icing.
They even had Kashi cereal. As much as I like the Honey Sunshine, I was not prepared to spend $9 on a box of cereal.
However, the Roommate wanted Velveeta and so does their boss and they were also about $9 a piece (and that's the smaller 16 oz box). I picked up a box for some mac and cheese tonight and some other snacks for the boys when they get shipped off. $80 later...
I think they will be pleasantly surprised when they get back. Good thing I started Fat to Fab so I can burn off all of this junk food. You can follow my review and status of the workouts by clicking here. Be sure to check back regularly to see how I'm doing (and to make sure I'm doing it).
No comments:
Post a Comment